support
nejnovější článek
nejnovější fotogalerie
náhodná fotografie

30.11.-0001 Prorok Halford a Judas Priest rozvášnili Ostravu

18.06.2008 | rubrika: zajímavosti: o všem | počet přečtení: 1650 | komentářů: 0 (přidat)

 Pro fanoušky byl koncert Judas Priest v Ostravě hardrockovým svátkem. Britská metalová legenda v rámci oslav 33 let působení na scéně rozburácela přes osm tisíc příchozích.

Obrovský ohlas získaly zejména pokřikovací pasáže zpěváka Roba Halforda s rozsáhlou odezvou od publika, které z haly vytvořilo ten správný metalový kotel.

Koncert britské legendy začal pompézně ve stylu velké scénické show, zcela v duchu poslední, ještě čerstvé desky Nostradamus.

"Vydali jsme koncepční desku a je to metalová opera," křičel Halford, který v úvodu nejprve vystoupil ve stříbrném hábitu s efektní kápi a jako křivopřísežný kazatel spustil: "Já jsem Nostradamus!"

 

Na pozadí se přitom skvěla velká hlava bájného proroka ověnčená galaktickými planetami. Rudé reflektory se postaraly o jeho uhrančivý a pátravý pohled na zaplněnou halu.

 

Byl to právě Halford, který neomylně táhl celou show a jeho výstupy patřily k nezapomenutelným; od úvodního výjezdu skrytým výtahem až po závěrečný příjezd na stříbrném Halleyi či efektní metalově jódlovací přídavek.

 

Kromě skladeb z nové desky zazněly i slavné pecky jako Sinner nebo Painkiller a řada dalších. Dramaturgie počítala s výrazným kontrastem novinky ve stylu pompézního konceptu a dravosti staré školy.

 

Právě starší hity zaručovaly neomylné přilévaní energie do vroucího kotle atmosféry a fanoušci to dokázali řádně ocenit. Přijely kohorty Slováků i Poláků, kteří se tradičně ukázali jako bezohlední a uprostřed kotle nebyla ani nouze o rvačky během slavných písní.

 

Dvouhodinové drásání hlasivek i nástrojů přineslo nezapomenutelný zážitek, který je pro ostravskou koncertní historii stejně významný jako loňská výtečná open-air show Iron Maiden.

 

Tisícovky nadšenců v sepraných džínách se dostaly v ČEZ Areně do varu již dříve, kdy pódium s pečlivě utajovanou scénou Judas Priest skrytou za černou folií ovládla jiná hardrocková legenda - ostravský Citron.

 

"Právě jsem omládl o dvacet let," svěřil se například své přítelkyni jeden z typických fanoušků střední generace s černým šátkem na hlavě.

 

Citroni u přítomných zabodovali a připomněli jim svou největší slávu v 80. letech, kdy byli symbolem vzdoru a rebelie. Úvodní Radegast nebo Vítr z hor spustil lavinu fandovského nadšení a řady publika propadaly spontánnímu zpěvu s Radimem Pařízkem.

 

Takové zatopení pod kotlem oživilo náladu před hlavní hvězdou. "Jsme poctěni, že tady můžeme hrát, protože jsme na Judas Priest vyrůstali a patří k našim učitelům," pronesl k divákům Pařízek. Na výkonu jeho i spoluhráčů bylo vidět, jak významný je to pro ně okamžik.

 

Editor: MF DNES, Martin Jiroušek

[komentáře]


    

[novinky]   [fotogalerie]   [koncerty]   [ke stažení]   [MP3]   [videa]

Desinged & php engine by Otto Kokštein     |    copyright © 2009     |      http://www.madness.cz//

gelové nehty, nehtová modeláž, nehty